2015 RESULTS

DATE                    EVENT                                TIMING & SCORING                         1ST MALE/TIME                 1ST FEMALE/TIME

                                                                             RESULTS



JAN 17              RUN4ONE 5K                       Orbiter/ARJ                                     Dylan Branch      18:22.4       Kate Schalter             23:32.6


JAN 17              LET$ GET FI$CAL 5K          Orbiter/ARJ                                    Joshua Davis      19:24.8       Audrey McAnally       20:37.8



JAN 31              THE BUB RUN 5K                Orbiter/ARJ                                    Juan Moscoso    18:48.7       Maite Moscoso          19:47.0





FEB 7                DUCK DASH 5K                    Orbiter/ARJ                                   Drew DeArmas     17:34.1     Lindsey Andrews       22:58.6                          

FEB 7               SPC AWARENESS 5K          ARJ                                                   Scott Scarpinato   21:53.2     PJ Veiga                     25:31.5



FEB 21             AVALON MS 5K                     Orbiter/ARJ                            Joshua Butenschoen  20:15.4     Daria Cuellar              22:30.6


FEB 21             SEMINOLE MS T/F                 RACETAB RESULTS


FEB 21             MARDI GRAS 5K                   ARJ                                                  Donald DeMello     17:22.6      Liliya Dzuuga            22:46.2




FEB 28             POLK SENIOR GAMES         RACETAB / FLASHTIMING

 

FEB 28             HARMONY GLOW RUN        ARJ                                                 Jason Moss           21:54.0     Breanna Claytor         26:50.8




MAR  5             LK ASBURY JHS TRACK    RACETAB/FLASHTIMING


MAR 7              PIRATE PLUNDER 5K          Orbiter/ARJ                                   Jeff Huff                 19:57.7     Raven Pemberton      21:30.6


MAR 7              CHARGER DASH 5K            Orbiter/ARJ                                    Logan Monzillo      20:04.1     Joy Moody                 24:13.9


MAR 14            ST PATTY'S  5K                     Orbiter/ARJ                                    Alan Wells             16:43.2      Maite Moscoso          19:51.0



APR 03            LK ASBURY JH TRACK      RACETAB/FLASHTIMING


APR 10            CLAY COUNTY JH MEET    RACETAB/FLASHTIMING


APR 11            FLYRA NORTH T & F            RACETAB/FLASHTIMING


APR 18            SUGAR HI 5K/10K                 Orbiter/ARJ                                 Aaron Rosenberg  22:27             Angel Craig                24:24

                                                                              Orbiter/ARJ                                   Tom Allard            43:20             Jessica Engle            50:20  


APR 25            ONCOLOGY NURSING         Orbiter STS    2.5K                  Jack Curtiss         28:24             Agnes Tonkumoh        20:33         

                          FOUNDATION                                                   5k  Run               Nick Lawford        15:15               Marcy Sheffield         22:00


APR 25           PELICAN COLOR RUN          ARJ STS                                      Tyler Gayton        20:48.5           Isabel Castillon         25:59.5


APR 25           STONEYBROOK 5K               Orbiter/ARJ                            Vergentino Robles   22:35.2             Allison Holadia       22:24.6


MAY 2             PAWS FOR A CAUSE 5K      Orbiter/ARJ                                Andrew Stivers       17:00                   Eliana Carr           20:03


MAY 9             WARRIOR CREEK 5K           ARJ STS                                      James Taylor          22:54               Meagan Giddens      24:54


MAY 30          THAT'S AMORE 5K                RESULTS: RUN SIGN UP              Isaiah Wint          20:47             Adelina Thompson   23:38 

                                                                             RESULTS: HTML


MAY 30           RUN 4 CROCS                       RESULTS: HTML                       Conrad Wernett       28:03             Tamalyn Sobey         27:11


AUG 29          TVHS EARLY BIRD XC          RESULTS:   Girls V      Boys V      Girls JV      Boys JV

                                                                                                  

SEP 12           JOHN CARROLL XC              RESULTS:    Girls V      Boys V


SEP 15           HARDEE HS XC                      RESULTS:    Girls V      Boys V


OCT 3             MUDDY BRUTE                       RESULTS:   OVERALL & AGE GROUPS


OCT 3             GOOD COOKIE 5K                  RESULTS:   OVERALL


OCT 17           MASQUERADE MADNESS  RESULTS: 5K, 10K HTML  10K> Rafael Semidei   42:32        Kerri Kitchen         51:27

                                                                                                                                  5K> John Rouse         23:08        Melissa Trinidad   22:23


OCT 22          FHSAA AA District VI XC      RESULTS:   Girls V     Boys V


OCT 24          HEATHERS HOPE 5K             RESULTS: HTML                   Dylan Branch            17:47           Yossadira Cortez  24:56


OCT 25          RUN FOR THE HILLS              RESULTS: HTML                   Tommy Locke            20:27           Bethany Rivera     21:48


NOV 07         CONNERTON CHALLANGE    RESULTS:     5k Run & Walk  &   10k Run


NOV 11         LCMS, TkMS, SSMS XC          RESULTS:      GJV    BJV    GV    BV


NOV 14         DOLPHIN DASH                        RESULTS:  HTML                  Blaine Goodwin         18:00.7        Katie Whiffen        20:47.7


NOV 15         ORLANDO MARATHON         RESULTS:         5K RUN            HALF MARATHON           MARATHON


NOV 18         LCMS, SSMS, MlwMS XC        RESULTS:     GIRLS JV      BOYS JV      GIRLS VARSITY       BOYS VARSITY