St. Patty's Day Dash & Bash Open

Age Group Results

March 16, 2013


Results By J7 Sports Event Management, www.J7Sports.net


Men: 0- 0 1-14 15-19 20-24 25-29 30-34 35-39 40-44 45-49 50-54 55-59 60-99
Women: 0- 0 1-14 15-19 20-24 25-29 30-34 35-39 40-44 45-49 50-54 55-59 60-99

Overall Female Open Winners

Place

Name City

Age

Overall

Time

Pace

1

Melanie McVay Winter Springs FL

22

1

18:22.0

5:54/M

2

Angie Ave Orlando FL

41

10

20:30.0

6:35/M

 
Top

Overall Male Open Winners

Place

Name City

Age

Overall

Time

Pace

1

Steven Verlander Apopka FL

27

2

18:40.0

6:00/M

2

Joshua Servi Longwood

26

3

19:14.0

6:11/M

 
Top

Female 0 and under

Place

Name City

Age

Overall

Time

Pace

1

Alyssa Isaacson Eustis FL

0

321

47:15.0

15:12/M

 
Top

Male 0 and under

Place

Name City

Age

Overall

Time

Pace

1

Lauran Maser Orlando FL

0

26

23:38.0

7:36/M

2

Mike Heaton Apopka FL

0

342

51:01.0

16:24/M

 
Top

F1-14

Place

Name City

Age

Overall

Time

Pace

1

Meghan Griffith Winter Garden FL

14

165

34:18.0

11:02/M

2

Amanda Hall Winter Garden

14

211

38:13.0

12:17/M

3

Emma Fellure Apopka FL

6

223

39:05.0

12:34/M

4

Autumn Cross Winter Garden FL

6

233

40:05.0

12:53/M

5

Hannah Mercer Ocoee FL

12

362

54:33.0

17:32/M

6

London Grosz Altamonte Springs FL

2

369

56:05.0

18:02/M

 
Top

M1-14

Place

Name City

Age

Overall

Time

Pace

1

Logan Celella Apopka

14

33

24:22.0

7:50/M

2

Jameson Stobbe Apopka FL

11

46

25:20.0

8:09/M

3

Katherine Hall Winter Garden

10

128

31:38.0

10:10/M

4

Jagger Lomen Kissimmee FL

9

257

42:23.0

13:38/M

5

Seth Sudduth St. Petersburg FL

13

283

44:14.0

14:13/M

6

Jayden Stewart Orlando FL

6

375

56:47.0

18:15/M

 
Top

F15-19

Place

Name City

Age

Overall

Time

Pace

1

Emily MacMahon Winter Springs FL

18

34

24:26.0

7:51/M

2

Sarah Butler Apopka FL

19

61

26:53.0

8:39/M

3

Tori Van Camp Apopka FL

18

109

30:26.0

9:47/M

4

Taylor Ripper Apopka FL

17

110

30:28.0

9:48/M

5

Adriana Cabrera Deltona FL

15

161

33:50.0

10:53/M

6

Jessica Lear Apopka FL

18

179

35:16.0

11:20/M

7

Morgan Wilder Winter Park FL

18

205

37:14.0

11:58/M

8

Aleyah Keener Deltona FL

16

210

38:01.0

12:13/M

9

Cassidy Stephenson

18

282

44:13.0

14:13/M

10

Victoria Ventura Orlando FL

18

330

49:28.0

15:54/M

11

Kasi Sanford Mt Dora FL

18

373

56:45.0

18:15/M

 
Top

M15-19

Place

Name City

Age

Overall

Time

Pace

1

Ismael Rodriguez Apopka FL

19

11

20:59.0

6:45/M

2

James MacMahon Winter Springs FL

15

85

28:14.0

9:05/M

3

Zachary Waters Winter Springs FL

15

303

45:56.0

14:46/M

 
Top

F20-24

Place

Name City

Age

Overall

Time

Pace

1

Amy Morlock Kingsville MD

24

43

25:08.0

8:05/M

2

Kayla Wesighan Apopka FL

24

66

27:32.0

8:51/M

3

Kelsey Muchaho Celebration FL

22

70

27:38.0

8:53/M

4

Jessica George Kissimmee FL

23

73

27:49.0

8:57/M

5

Cristyn Farrell Kissimmee FL

24

78

27:57.0

8:59/M

6

Lacey Davison Apopka FL

22

82

28:06.0

9:02/M

7

Kirsten Rose West Melbourne FL

24

88

28:26.0

9:09/M

8

Vyanca Martinez Orlando FL

22

105

29:57.0

9:38/M

9

Julieanne Ehlers Orlando FL

24

126

31:20.0

10:05/M

10

Jade Christianson

23

169

34:28.0

11:05/M

11

Amber Bowers Orlando FL

24

178

35:13.0

11:19/M

12

Andrea Keane Orlando FL

23

218

38:42.0

12:27/M

13

Rebecca Winland Longwood FL

24

236

40:10.0

12:55/M

14

Emily Braunstein Orlando FL

24

247

41:31.0

13:21/M

15

Lynnea Dawes Orlando FL

23

255

42:22.0

13:37/M

16

Caitlin George Orlando FL

20

264

43:07.0

13:52/M

17

Lindsey Kurimai Apopka FL

21

276

43:49.0

14:05/M

18

Christa Bailiff Apopka FL

21

277

43:50.0

14:06/M

19

Amy Peterson Kissimmee FL

23

279

44:09.0

14:12/M

20

Danielle Thomas Orlando FL

21

288

44:54.0

14:26/M

21

Amy Lee Orlando FL

23

290

45:08.0

14:31/M

22

Valerie Mannino Davenport FL

23

291

45:10.0

14:31/M

23

Kayla Anderson Apopka FL

21

320

47:15.0

15:12/M

24

Kimber Mercer Apopka FL

21

355

52:51.0

17:00/M

25

Kristina De Jesus Sanford FL

23

357

52:54.0

17:01/M

26

Cassy Benson Maitland FL

23

374

56:46.0

18:15/M

 
Top

M20-24

Place

Name City

Age

Overall

Time

Pace

1

Jordan Roerick Orlando FL

22

14

22:05.0

7:06/M

2

Casey Friend Orlando FL

23

18

22:38.0

7:17/M

3

Connor Bussiere

20

19

22:39.0

7:17/M

4

James Morris Apopka FL

22

30

24:12.0

7:47/M

5

William Benson Apopka FL

24

39

24:50.0

7:59/M

6

Jose Sanchez

24

95

29:20.0

9:26/M

7

Fritz Diefenderfer Manassas VA

21

359

54:14.0

17:26/M

 
Top

F25-29

Place

Name City

Age

Overall

Time

Pace

1

Amy Verlander Apopka FL

28

13

21:39.0

6:58/M

2

Ashley Richards Celebration FL

25

23

23:28.0

7:33/M

3

Nancy Farmer Edgewater FL

25

27

23:48.0

7:39/M

4

Katie Kirk Edgewater FL

29

50

25:28.0

8:11/M

5

Michelle Montgomery Tampa FL

26

64

27:18.0

8:47/M

6

Kelsey Servi Longwood

25

72

27:39.0

8:53/M

7

Keesha Stanbridge Apopka FL

28

89

28:27.0

9:09/M

8

Claudia Godoy Orlando FL

28

92

28:37.0

9:12/M

9

Bethany Switzer Kissimmee FL

26

99

29:36.0

9:31/M

10

Kim Vargas Winter Springs FL

25

119

30:45.0

9:53/M

11

Carissa Savage Orlando FL

28

121

30:50.0

9:55/M

12

Kallin Anderson Winter Garden FL

28

134

31:57.0

10:16/M

13

Jennifer Lief Mount Dora FL

28

142

32:24.0

10:25/M

14

Christina Schwartz Orlando FL

29

144

32:29.0

10:27/M

15

Angela Weber Eustis FL

28

145

32:38.0

10:30/M

16

Bailey Meadows Orlando FL

28

146

32:40.0

10:30/M

17

Pauline Martinez Apopka FL

27

150

32:55.0

10:35/M

18

Christina Wimer Gainesville FL

28

155

33:02.0

10:37/M

19

Betsy Raub Winter Garden FL

29

175

35:06.0

11:17/M

20

Stefani Scott Apopka FL

27

188

36:10.0

11:38/M

21

Lauren Fajando Altamonte Springs FL

25

190

36:15.0

11:39/M

22

Meagan Yaros Apopka FL

26

193

36:21.0

11:41/M

23

Heather Brookins Orlando FL

29

194

36:21.0

11:41/M

24

Jessica Stage Orlando FL

29

203

37:01.0

11:54/M

25

Karian Tjader Saint Cloud FL

26

208

37:30.0

12:03/M

26

Allison Cruciata Deltona FL

29

215

38:38.0

12:25/M

27

Nomy Santos Orlando FL

26

227

39:15.0

12:37/M

28

Madison Landers Apopka

25

229

39:37.0

12:44/M

29

Karen Handall Orlando FL

26

230

39:39.0

12:45/M

30

Laura Kelley Davenport FL

29

231

39:42.0

12:46/M

31

April-Anne Nicdao Orlando FL

28

237

40:21.0

12:58/M

32

Kristin Shafron Orlando FL

27

259

42:52.0

13:47/M

33

Veronica Rivera Apopka FL

25

262

43:06.0

13:52/M

34

Michelle Ford Orlando FL

26

263

43:07.0

13:52/M

35

Laura Giancone Davenport FL

29

274

43:45.0

14:04/M

36

Megan Coke-Giancone Davenport FL

27

278

43:51.0

14:06/M

37

Kim Fillmon Apopka

29

280

44:12.0

14:13/M

38

Rebecca Schutle

25

284

44:14.0

14:13/M

39

Lindsey MacKin Davenport FL

25

292

45:12.0

14:32/M

40

Crystal Mannino Davenport FL

25

293

45:12.0

14:32/M

41

Jessica Perez Clermont FL

26

296

45:29.0

14:37/M

42

Wendy Almanza Eustis FL

28

297

45:31.0

14:38/M

43

Ashley Hoffman Winter Garden FL

27

308

45:59.0

14:47/M

44

Danielle Zimmerman Oviedo FL

25

311

46:04.0

14:49/M

45

Erin Sanders Orlando FL

28

316

46:52.0

15:04/M

46

Samantha Ubeda Maitland FL

27

325

48:10.0

15:29/M

47

Lina Lineros Orlando FL

26

326

48:10.0

15:29/M

48

Kristy Smith Apopka FL

29

332

49:32.0

15:56/M

49

Rachel Smyczynski Winter Garden FL

29

347

51:54.0

16:41/M

50

Shawn Hattan Eustis FL

28

351

52:42.0

16:57/M

51

Jenny Carrillo Jacksonville FL

27

358

53:43.0

17:16/M

52

Kristen Turner Sorrento FL

25

363

55:06.0

17:43/M

53

Megan Buchanan St Cloud FL

29

372

56:35.0

18:12/M

 
Top

M25-29

Place

Name City

Age

Overall

Time

Pace

1

Jonathan Grimes Orange City FL

27

8

20:06.0

6:28/M

2

Tywin Kalandyk Ocoee FL

29

22

23:24.0

7:31/M

3

Jonathan Meadows Orlando FL

28

49

25:27.0

8:11/M

4

Gerald (pasqual Lemoine Sanford FL

25

84

28:10.0

9:03/M

5

Gabriel Diaz Orlando FL

26

101

29:42.0

9:33/M

6

Zachary Waters Winter Springs FL

27

120

30:46.0

9:54/M

7

Jon-Paul Wimer Gainesville FL

28

127

31:20.0

10:05/M

8

Knox Anderson Winter Garden FL

28

135

31:57.0

10:16/M

9

Richard Martinez Apopka FL

28

149

32:54.0

10:35/M

10

Harry Marcelin Orlando FL

28

219

38:42.0

12:27/M

11

Norman Schlunt Apopka FL

27

256

42:22.0

13:37/M

12

Timothy Hoffman Winter Garden FL

27

307

45:59.0

14:47/M

13

Landon Mills Orlando FL

26

309

46:00.0

14:47/M

 
Top

F30-34

Place

Name City

Age

Overall

Time

Pace

1

Angel Butler Winter Garden FL

33

48

25:26.0

8:11/M

2

Jennifer Bennett Sebastian FL

33

53

25:51.0

8:19/M

3

Gale Coomer Apopka FL

32

74

27:52.0

8:58/M

4

Jennifer Grossnickle Altamonte Springs FL

33

77

27:56.0

8:59/M

5

Olivia Herrera Mount Dora FL

33

87

28:20.0

9:07/M

6

Lara Webster Orlando FL

34

103

29:44.0

9:34/M

7

Micaela Merrills Winter Park FL

31

106

30:12.0

9:43/M

8

Kelly Garland Apopka FL

31

108

30:22.0

9:46/M

9

Cynthia Eason Orlando FL

30

114

30:33.0

9:49/M

10

Tracy Inman Belleview FL

31

131

31:45.0

10:13/M

11

Lauren Brooks Tampa FL

33

136

32:02.0

10:18/M

12

Kelli Karasiewicz Orlando FL

32

176

35:07.0

11:17/M

13

Kendall Marone Orlando FL

30

177

35:11.0

11:19/M

14

Shannon Blake Apopka FL

32

185

36:02.0

11:35/M

15

Lori Sellers Altamonte Springs FL

34

198

36:33.0

11:45/M

16

Candice Simon Riverview FL

32

200

36:43.0

11:48/M

17

Sarah Hall Apopka FL

32

207

37:19.0

12:00/M

18

Alycia Laface Orlando FL

32

222

38:59.0

12:32/M

19

Shakenya Harris-Jackson Clermont FL

33

225

39:14.0

12:37/M

20

Dana Williams Orlando FL

33

226

39:15.0

12:37/M

21

Mary Hargrave Apopa FL

30

228

39:19.0

12:39/M

22

Sarah Whittemore Kissimmee FL

30

232

39:52.0

12:49/M

23

Tat Shepard Deltona FL

33

239

40:42.0

13:05/M

24

Joni-Ann Wimer Apopka FL

30

242

41:06.0

13:13/M

25

Amy Chandler Apopka FL

34

248

41:47.0

13:26/M

26

Shelley Gray Ocoee FL

34

251

42:08.0

13:33/M

27

Katie Sizemore Orlando FL

30

253

42:19.0

13:36/M

28

Nicole Craig Orlando FL

33

260

42:56.0

13:48/M

29

Laurie Stevenson Orlando FL

34

272

43:39.0

14:02/M

30

Beena George Winter Garden FL

30

275

43:47.0

14:05/M

31

Kate Lott Kissimmee FL

33

281

44:13.0

14:13/M

32

Jackie Bishop Apopka

33

287

44:50.0

14:25/M

33

Rochelle Eldridge Apopka

30

295

45:20.0

14:35/M

34

Erin Scoggan Orlando FL

31

299

45:48.0

14:44/M

35

Rebekah Baker Clermont

34

302

45:53.0

14:45/M

36

Jen Matthews Blue Island IL

34

314

46:27.0

14:56/M

37

Sarah Bowling Winter Garden FL

34

317

46:52.0

15:04/M

38

Christina Mammolito Clermont FL

30

328

49:27.0

15:54/M

39

Melissa Peckham Winter Garden FL

32

331

49:30.0

15:55/M

40

Amy Moore Apopka

34

335

49:36.0

15:57/M

41

Erika Bodwell Apopka FL

33

338

49:58.0

16:04/M

42

Kelly Throckmorton Sanford FL

30

356

52:54.0

17:01/M

43

Michelle Savage Orlando FL

30

361

54:18.0

17:28/M

44

Megan Grosz Altamonte Springs FL

33

368

56:04.0

18:02/M

45

Christin Stewart Orlando FL

32

376

56:50.0

18:16/M

 
Top

M30-34

Place

Name City

Age

Overall

Time

Pace

1

Christopher Kirk Edgewater FL

30

25

23:37.0

7:36/M

2

Bill Wilson Longwood FL

34

38

24:45.0

7:57/M

3

Michael Tempkins Altamonte Springs FL

31

54

25:58.0

8:21/M

4

Hector Betemit Orlando FL

31

57

26:34.0

8:33/M

5

Leon Peckham Winter Garden FL

32

63

27:06.0

8:43/M

6

David Farmer Edgewater FL

34

90

28:30.0

9:10/M

7

Brian Hunston Apopka FL

33

93

28:38.0

9:12/M

8

Andrew Canchon Wellington FL

34

115

30:34.0

9:50/M

9

Greg Dlouhy Orlando FL

31

133

31:51.0

10:14/M

10

Thomas McDonnell Apopka FL

31

153

32:57.0

10:36/M

11

Rob Lott Kissimmee FL

31

156

33:02.0

10:37/M

12

Chad Buel Sorrento FL

30

166

34:26.0

11:04/M

13

Ryan Smith Winter Garden FL

31

183

35:48.0

11:31/M

14

Chuck O'Day Orlando FL

32

254

42:20.0

13:37/M

15

Stanny George Winter Garden FL

32

286

44:21.0

14:16/M

16

James Baker Clermont

31

298

45:40.0

14:41/M

17

Matt Cruciata Deltona FL

30

323

47:52.0

15:23/M

18

Dexter Bondoc Kissimmee FL

34

346

51:53.0

16:41/M

19

Dominic Argenziano Eustis FL

30

352

52:42.0

16:57/M

20

Jordan Grosz Altamonte Springs FL

30

370

56:06.0

18:02/M

 
Top

F35-39

Place

Name City

Age

Overall

Time

Pace

1

Kim Bender Lake Mary FL

35

24

23:29.0

7:33/M

2

Silvia Lynch Winter Garden FL

35

37

24:32.0

7:53/M

3

Erin Vernier Apopka FL

36

41

25:00.0

8:02/M

4

Gretchen Nielsen Longwood FL

36

45

25:11.0

8:06/M

5

Andee Garrison Celebration FL

36

52

25:42.0

8:16/M

6

Dena Hansen Apopka FL

36

56

26:10.0

8:25/M

7

Marsha Michael Apopka FL

38

58

26:39.0

8:34/M

8

Jennifer Eckmann Clermont FL

36

76

27:54.0

8:58/M

9

Maria Almanza Apopka FL

37

100

29:40.0

9:32/M

10

Misti Robinson Apopka FL

37

107

30:17.0

9:44/M

11

Patricia Oliphant Apopka FL

36

112

30:32.0

9:49/M

12

Kelly Mathias

35

125

31:09.0

10:01/M

13

Adrienne Morrissey Casselberry FL

39

129

31:40.0

10:11/M

14

Kasey Clarida Apopka

36

130

31:45.0

10:13/M

15

Chrissie Tyre

39

138

32:15.0

10:22/M

16

Lisa Shapiro Orlando FL

36

147

32:49.0

10:33/M

17

Jennifer Galka Deltona FL

38

157

33:03.0

10:38/M

18

Lilliana Guardiola Mount Dora FL

37

160

33:35.0

10:48/M

19

Sarah Cornett Apopka FL

38

171

34:44.0

11:10/M

20

Nelsy Livingston Orlando FL

36

174

35:00.0

11:15/M

21

Rebecca Hamlin Sorrento FL

38

184

35:56.0

11:33/M

22

Regina Dargel Casselberry FL

36

187

36:09.0

11:37/M

23

Rachelle Flamio Orlando FL

36

192

36:18.0

11:40/M

24

Maria Isaacson Eustis FL

36

195

36:23.0

11:42/M

25

Vionnette Guardiola Debary FL

38

197

36:30.0

11:44/M

26

Angela Camacho Apopka FL

39

206

37:15.0

11:59/M

27

Sabrina Miller Apopka FL

35

217

38:41.0

12:26/M

28

Julie Butterstein Apopka FL

39

221

38:50.0

12:29/M

29

Ramona Livingston Orlando FL

35

243

41:15.0

13:16/M

30

Melissa Campbell Miami FL

36

244

41:21.0

13:18/M

31

Deanna Piesko

38

246

41:22.0

13:18/M

32

Cindy Clineman Orlando FL

38

249

41:54.0

13:28/M

33

Christy Clineman Orlando FL

38

250

41:56.0

13:29/M

34

Stephanie Keener Deltona FL

36

252

42:09.0

13:33/M

35

Shelby Lomen Kissimmee FL

39

258

42:23.0

13:38/M

36

Yesenia Undieme Orlando FL

38

261

43:05.0

13:51/M

37

Brandy Davila Orlando FL

39

268

43:19.0

13:56/M

38

Lisa Crain

35

271

43:37.0

14:01/M

39

Rachel D'Orazio Orlando FL

36

289

45:05.0

14:30/M

40

Kim Paul Longwood FL

38

294

45:15.0

14:33/M

41

Tonya White Eustis FL

38

305

45:57.0

14:46/M

42

Amanda Pegues Apopka FL

35

312

46:06.0

14:49/M

43

Kara Rosenblatt Tampa FL

38

319

46:59.0

15:06/M

44

Amber Pindell Deltona FL

35

324

47:53.0

15:24/M

45

Kerri Sox Apopka FL

39

327

49:03.0

15:46/M

46

Charlotte Raddon Davenport FL

37

329

49:27.0

15:54/M

47

Samantha Pedrotty Apopka FL

36

339

50:00.0

16:05/M

48

Trish Luddy Apopka FL

38

341

50:13.0

16:09/M

49

Seante Collins Orlando FL

39

344

51:45.0

16:38/M

50

Kimberly Wortham Winter Springs FL

35

345

51:45.0

16:38/M

51

Catherine Kinney Apopka FL

39

366

55:27.0

17:50/M

52

Tiffany Bachman Winter Springs FL

36

371

56:31.0

18:10/M

 
Top

M35-39

Place

Name City

Age

Overall

Time

Pace

1

Chris Camacho Apopka FL

38

4

19:20.0

6:13/M

2

Sean Garrison Celebration FL

37

7

20:03.0

6:27/M

3

Dwayne Williams Winter Garden FL

36

15

22:09.0

7:07/M

4

Duane McRorie Apopka FL

37

16

22:13.0

7:09/M

5

Jason Gephart Donahue IA

39

21

23:11.0

7:27/M

6

John McNasby Orlando FL

35

29

24:07.0

7:45/M

7

Michael Robinson Apopka FL

39

32

24:17.0

7:48/M

8

Jamie Shepherd Apopka FL

38

51

25:30.0

8:12/M

9

William Pindell Deltona FL

38

59

26:44.0

8:36/M

10

Alberto Cruz Orlando FL

37

102

29:43.0

9:33/M

11

Gene Bouck Orlando FL

35

113

30:32.0

9:49/M

12

Gayne Fisher Apopka

39

139

32:17.0

10:23/M

13

Kevin Lenhart Apopka FL

36

154

32:59.0

10:36/M

14

John Chumley Longwood FL

35

180

35:17.0

11:21/M

15

Lynn Hamlin Sorrento FL

37

182

35:48.0

11:31/M

16

Justin Sellers Altamonte Springs FL

35

199

36:34.0

11:45/M

17

Frankie Ortiz Orlando FL

37

310

46:02.0

14:48/M

18

Eric Rose Cocoa FL

39

315

46:28.0

14:56/M

 
Top

F40-44

Place

Name City

Age

Overall

Time

Pace

1

Angie King Apopka FL

41

55

25:59.0

8:21/M

2

Anne Marie Teja Kissimmee FL

44

75

27:54.0

8:58/M

3

Diane Heiken Apopka FL

40

79

27:59.0

9:00/M

4

Angela Celella Apopka

40

94

28:40.0

9:13/M

5

Fran Fernandez Marco Island FL

43

96

29:25.0

9:28/M

6

Laura Smith Oviedo FL

41

97

29:32.0

9:30/M

7

Stephanie Mohrenne Mount Dora FL

40

104

29:45.0

9:34/M

8

Suzanne Maphis Windermere FL

41

117

30:39.0

9:51/M

9

Cyndy Peters Altamonte Springs FL

44

118

30:45.0

9:53/M

10

Susan Steiner Apopka FL

44

122

30:52.0

9:55/M

11

Jennifer Lee Apopka FL

42

132

31:47.0

10:13/M

12

Staci Golden Apopka FL

41

148

32:53.0

10:34/M

13

Sheila Kewley Apopka

40

152

32:57.0

10:36/M

14

Monica Adams-Christens Lake Mary FL

40

158

33:20.0

10:43/M

15

Heather Pratt Orlando FL

44

159

33:29.0

10:46/M

16

Diane Reiff Orlando FL

44

173

34:57.0

11:14/M

17

Wendy Bacigalupi Apopka FL

43

186

36:03.0

11:35/M

18

Vicky Adams Apopka FL

43

196

36:25.0

11:43/M

19

Jo Ahearn Apopka FL

44

202

36:58.0

11:53/M

20

Cynthia Nadolny Apopka FL

42

212

38:26.0

12:21/M

21

Suzie Fitzgerald Longwood FL

41

213

38:31.0

12:23/M

22

Pamela Schwiegerath Oviedo FL

43

266

43:12.0

13:53/M

23

Tracy Cross Winter Garden FL

43

267

43:15.0

13:54/M

24

Elizabeth Sohneider Clermont FL

43

273

43:41.0

14:03/M

25

Shelby Robertson Orlando FL

40

285

44:15.0

14:14/M

26

Nora Haynes Eustis FL

44

306

45:58.0

14:47/M

27

Selina Terry Apopka FL

43

313

46:09.0

14:50/M

28

Tanya Mercer Ocoee FL

40

322

47:36.0

15:18/M

29

Christine Copely Apopka FL

44

336

49:46.0

16:00/M

30

Mearlene Filkins Winter Park FL

40

337

49:57.0

16:04/M

31

Jenna Proctor Apopka FL

42

340

50:00.0

16:05/M

 
Top

M40-44

Place

Name City

Age

Overall

Time

Pace

1

Michael Smith Lakewood CO

42

9

20:14.0

6:30/M

2

David Fernandez Marco Island

44

12

21:03.0

6:46/M

3

Howard Harrison Orlando

40

20

22:56.0

7:22/M

4

Steven Martinez Mount Dora FL

41

31

24:15.0

7:48/M

5

Darren Struck Apopka FL

44

35

24:29.0

7:52/M

6

Alan Tryon Apopka FL

40

40

24:51.0

7:59/M

7

Alon Chow Ocoee FL

41

42

25:06.0

8:04/M

8

Karsten Nielsen Holbaek

44

62

27:03.0

8:42/M

9

Joel Turransky Apopka FL

42

65

27:29.0

8:50/M

10

Derek Bruce Orlando FL

40

80

28:00.0

9:00/M

11

Jeff Smith Oviedo FL

40

98

29:33.0

9:30/M

12

Rob Maphis Windermere FL

43

116

30:38.0

9:51/M

13

John Alden Oviedo FL

43

143

32:27.0

10:26/M

14

David Rankin Maitland FL

43

168

34:27.0

11:05/M

15

Tom Terry Apopka FL

43

204

37:06.0

11:56/M

16

Chris Steiner Apopka FL

40

209

37:34.0

12:05/M

17

Glen Fitzgerald Longwood FL

42

214

38:32.0

12:23/M

18

Gregg Shore Casselberry FL

41

220

38:45.0

12:28/M

19

David Goldstone Apopka FL

44

354

52:45.0

16:58/M

 
Top

F45-49

Place

Name City

Age

Overall

Time

Pace

1

Holly Strunk Apopka FL

45

67

27:35.0

8:52/M

2

Angela Rojas-Watson Orlando FL

46

68

27:36.0

8:52/M

3

Tom Breck Apopka FL

47

111

30:31.0

9:49/M

4

Margaret Tobias Apopka FL

48

137

32:08.0

10:20/M

5

Kim Calicott Apopka FL

48

140

32:17.0

10:23/M

6

Liz Breck Apopka FL

46

151

32:56.0

10:35/M

7

Maria Diefenderfer Manassas VA

49

164

34:10.0

10:59/M

8

Jahna Wilder Winter Park FL

46

172

34:55.0

11:14/M

9

Nancy Cabrera Deltona FL

48

189

36:15.0

11:39/M

10

Cindy Schaefer Ocoee FL

47

201

36:52.0

11:51/M

11

Carol Waters Winter Springs FL

45

304

45:56.0

14:46/M

12

Debbie Matthew Apopka FL

47

343

51:02.0

16:25/M

13

Regina Nimmo Orlando FL

45

360

54:17.0

17:27/M

 
Top

M45-49

Place

Name City

Age

Overall

Time

Pace

1

Brian MacMahon Winter Springs FL

49

28

24:00.0

7:43/M

2

Yami Nator Apopka FL

47

36

24:31.0

7:53/M

3

Rino Cacchione Orlando FL

45

44

25:10.0

8:06/M

4

Craig Butler Apopka

45

81

28:03.0

9:01/M

5

Robert Kowal Apopka

49

86

28:15.0

9:05/M

6

Rick Dimarco Apopka FL

49

91

28:30.0

9:10/M

7

Steve Kelly Apopka

49

162

33:52.0

10:53/M

8

John Sholar Orange City FL

47

191

36:18.0

11:40/M

9

Eric Wichhart Eustis FL

45

216

38:40.0

12:26/M

10

Larry Fellure Apopka FL

45

224

39:06.0

12:34/M

11

Jeff Cross Winter Garden FL

46

234

40:06.0

12:54/M

12

Jeff Haynes Eustis FL

47

235

40:09.0

12:55/M

13

Michael Crandell Orlando FL

46

238

40:22.0

12:59/M

 
Top

F50-54

Place

Name City

Age

Overall

Time

Pace

1

Teresa Mendez Kissimmee FL

50

60

26:48.0

8:37/M

2

Diann Haubner Apopka FL

51

167

34:27.0

11:05/M

3

Leigh Taylor

50

181

35:26.0

11:24/M

4

Delori Dulany Orlando FL

51

240

41:02.0

13:12/M

5

Pamela Sudduth St. Petersburg FL

51

318

46:58.0

15:06/M

6

Frankie Wight Apopka FL

54

365

55:22.0

17:48/M

 
Top

M50-54

Place

Name City

Age

Overall

Time

Pace

1

Steve Koski Altamonte Springs FL

51

5

19:21.0

6:13/M

2

Mike Haner Apopka FL

52

69

27:37.0

8:53/M

3

William Tobias Apopka FL

50

83

28:07.0

9:02/M

4

Jim Tidmore Davenport FL

52

123

31:00.0

9:58/M

5

Phil Klote Apopka FL

53

141

32:18.0

10:23/M

6

David Diefenderfer Manassas VA

50

163

33:56.0

10:55/M

7

Mike Dulany Orlando FL

53

241

41:03.0

13:12/M

8

Ron Davis Apopka

54

265

43:10.0

13:53/M

 
Top

F55-59

Place

Name City

Age

Overall

Time

Pace

1

Franny Searl

58

245

41:21.0

13:18/M

2

Christine Howd Longwood FL

55

269

43:25.0

13:58/M

3

Debbie Rettig Apopka FL

55

333

49:35.0

15:57/M

4

Bobbi Argenziano Mt Dora FL

55

353

52:43.0

16:57/M

5

Diane Wight Apopka FL

55

364

55:21.0

17:48/M

 
Top

M55-59

Place

Name City

Age

Overall

Time

Pace

1

Hector Clemente

55

17

22:32.0

7:15/M

2

Robert Vivian Ocklawaha FL

58

47

25:24.0

8:10/M

3

Ed Conlan Apopka FL

56

124

31:02.0

9:59/M

4

Jeff Rettig

56

334

49:35.0

15:57/M

5

Chris Mier Longwood FL

57

349

52:09.0

16:46/M

6

Larry Howd Longwood FL

56

350

52:37.0

16:55/M

7

Cathy Timsah Apopka FL

58

367

55:33.0

17:52/M

 
Top

Female 60 and over

Place

Name City

Age

Overall

Time

Pace

1

Barbara Curtsinger Clermont FL

60

270

43:35.0

14:01/M

2

Carolyn Channave

60

301

45:53.0

14:45/M

3

Janice Bowling Ocoee FL

63

348

51:59.0

16:43/M

4

W Stewart Orlando FL

63

377

57:05.0

18:21/M

 
Top

Male 60 and over

Place

Name City

Age

Overall

Time

Pace

1

James Masters Longwood FL

60

6

19:49.0

6:22/M

2

Luis Muchacho Celebration FL

61

71

27:38.0

8:53/M

3

Richard Ryan

61

170

34:44.0

11:10/M

4

Breck Johnson

60

300

45:52.0

14:45/M